Serdar Murat KÜLAH

Özgeçmiş

Boğaziçi Savunma Teknolojileri

Tesis Güvenlik Koordinatörü

1964 yılı Ankara doğumlu. ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden mezun olmuştur,

Meslek yaşamına, 1992 yılında, ELKOM A.Ş. de Teknik Servis Müdürü olarak başlamıştır. JAPONYA Tokyo’da, “Receiver, Transmitter and Synthesizer” üzerine eğitim almıştır.

1997 – 1999 HAVELSAN A.Ş. Sistem Mühendisi olarak, T.S.K.’ ya EHTES Projesi Teslimatında, F16 uçaklarının aviyonik sistemleri modernizasyonunda ve Prototip Tehdit Emitter Simulatörü projelerinde görev almıştır.

1999 – 2007 yıllarında. T.C. Savunma Sanayii Başkanlığında, danışman olarak çalışmış, Türkiye’deki Tabanca Üretimi Projesi kapsamında, Devlet Kalite Temsilcisi ve Teknik Çalışma Grubu Üyeliği’ni yürütmüş. tabanca ve tüfek fabrikalarının bulunduğu bütün il ve ilçelerdeki fabrikalarda, ISO 9001 (AQAP110) veya ISO 9002 (AQAP120) kalite yapısına uygunluğuna dair inceleme ve denetleme faaliyetlerini yürütmüş, Millileştirilmesine yönelik, Tabanca Teknik Şartnamesi ve ihaleye yönelik idari ve teknik şartnameyi de kapsayan sözleşme maddelerinin oluşturulması ile ithal edilmemesi yönünde kararname çıkarılması faaliyetleri gerçekleştirmiş ve dönemin Başbakanından, Teşekkür Mektubu ile onurlandırılmıştır. Kara Platformu; M60 Tankları ve Leopard Tankları Modernizasyonu, Kaideye Monteli Stinger Füzesi projelerinde, Deniz Platformu; Sahil Güvenlik Botları, MİLGEM ve 90 Tonluk Gemi, MELTEM II ve MELTEM III, projelerinde, Hava Platformu; C-130 Erciyes, SPEWS II, MWS, İHA, IRCM, HİK, İHA ve F-35 İleri Teknoloji projelerinde faaliyet göstererek, Teklife Çağrı Dosyası oluşturulması ve Sözleşme faaliyetlerinde görev almıştır.

2008 – 2012 TUBİTAK UEKAE Projeler Danışmanı, Sözleşme Yönetimi Sorumlusu, Kurumsal Eğitim Sorumlusu olarak çalışmış, MEMDYS-TR, F16PFMG projelerinde danışmanlık hizmeti, Kamu hizmeti kapsamında, İKİS, SYDGM, Puanlama Projeleri’nde sözleşme hazırlanması ve yönetimi Türkiye’de ilk, kurumsal olarak CMMI Seviye 3 belgesi alma başarısında, TÜBİTAK BİLGEM Yazılım Enstitüsü kurulum faaliyetinde görev almıştır.

2014 – 2016 CETEK Makine A.Ş., Kalite Müdürlüğü görevi esnasında, AS9100 belgesi alınmış ve İngiltere’de yapılan ve kendilerinin belirleyip ve seçtiği son onay içerisinde, en iyi Kalite Yönetiminde büyük gelişme gösteren firmalar nezdinde, birincilik altın seviye kupa ödülü alınmıştır.

2019 yılından beri Boğaziçi Savunma Teknolojileri San. ve Tic. AŞ’de Tesis Güvenlik Koordinatörü ve Kalite, Konfigürasyon Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.

En az 20 yıldır Savunma Sanayii sektöründe, Elektronik Harp ile ilgili haberleşme, elektronik istihbarat, sinyal istihbarat, karşı tedbir, karşı karşı tedbir konularında deneyim sahibidir.

Evli, ve bir çocuk babası olup, futbolda, Beşiktaş taraftarıdır. Bir dönem, Gaziantep ve Elazığ yöresi Halk Oyunları ekibinde oynamıştır, Kitap okumayı sever, Bilardo ve Satranç meraklısıdır.

 

(Ayrıntı için bkz. https://www.linkedin.com sayfasından Serdar Murat KÜLAH)

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.