Murat KAYMAKÇILAR

Özgeçmiş

(E) Tnk. Alb., Akademisyen, Savunma Danışmanı.

1987 yılında Kara Harp Okulundan mezun olmuş, askeri yaşamı süresince TSK’nin çeşitli birlikleri ve yurt dışında komutanlık ve karargah görevlerinde bulunmuştur.

Milli İmkanlarla Modern Tank Projesi (Sonrasında ALTAY) başta olmak üzere birçok projede sistem teknik gereksinimlerinin hazırlanması ve tedarik konularında 15 yıl çalışmış, Kara Kuvvetleri Karargahı Teknik Proje Yönetim Daire Başkanlığında Şube Md.lüğü yapmıştır.

Bu görevleri sırasında genel olarak Kara Projeleri ve özellikle tanklar üzerinde test faaliyetleri gerçekleştirmiştir.

2014 yılı itibarıyla kendi isteğiyle emekli olmayı müteakip, 2017-2018 yılları içerisinde silah sistemleri ve İnsansız Hava Araçları üreten bir savunma firmasında Proje Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış, sektörün sivil ayağı konusundaki birikimini kullanma imkanı bulmuştur.

Görevleri gereği yirmiye yakın ülkede bazılarında yönetici olarak bulunmuştur. Uluslararası İlişkiler alanındaki Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesinde devam eden Doktora Programı ile devam ettirmektedir.

Bunun dışında 2014 sonrası Güvenlik Çalışmaları kapsamında ODTÜ’nde Doktora seviyesinde dersler almış ve yurt içi/yurt dışı çalışmalarda bulunmuştur. Özel Askeri Şirketler konusunda çalışmaları bulunmaktadır. Halen MSÜ’nde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

2019 yılından beri Savunma Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneğinde Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır.

Küresel Güvenlik ve Savunma Sanayii konularında çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.