Doç. İhsan BAŞTÜRK

Özgeçmiş

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans;

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonomi Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans;

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalında ise, “Hükmün Açıklanmasının Ertelenmesi” konulu tez çalışmasıyla doktora eğitimini tamamlamıştır.

2017 yılında Nottingham Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku
Merkezinde araştırmacı olarak görevlendirilmiştir. Değişik şehirlerde Cumhuriyet Savcılığı ve Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur.

15.12.2014 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilmiş; halen Yargıtay Ondokuzuncu Ceza Dairesi Üyesi ve Yargıtay Yayın Kurulu Üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Fikri Mülkiyet Akademisi Yürütme Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

“Bilişim, İnternet ve Ceza Hukuku” (ortak eser) ve “Hükmün Açıklanmasının Ertelenmesi” adlı kitapları ile hakemli dergilerde yayınlanmış birçok makalesi; yurt içi ve yurt dışında akademik toplantılarda sunulmuş tebliğleri bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bilişim hukuku ve ekonomik ceza hukuku alanlarında lisans üstü dersleri vermektedir. Bilişim ve İnternet hukuku, ekonomi hukuku, fikri mülkiyet hukuku alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Dr. Baştürk, fotoğrafçılık, model uçak ve paraşütçülük alanlarıyla hobi olarak ilgilenmektedir.

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.