TEKNOFEST Coşkusu 30 Ağustos-03 Eylül Ankara’da

TEKNOFEST Coşkusu 30 Ağustos-03 Eylül Ankara’da

!

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST… 

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesinde kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali… 

İlki 2018 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında ilk kez Ankara’da yapılacak. Etkinlikte her zaman olduğu gibi teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, farklı konularda söyleşi ve etkinlikler yapılacak. 

TEKNOFEST Ankara kapsamında 2 Eylül’de Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) grubuyla Tüm Türkiye’nin çok sevdiği Mazhar Alanson bir konser verecek. 

Yine Türkiye’de caz müziğinin efsane orkestrası Türk Hava Kuvvetleri Cazın Kartalları, sevenleri caz müziğine doyuracak. 

Türk Yıldızları Hava Akrobasi Ekibi ve SOLOTÜRK; Jandarma Çelik Kanatlar; Emniyet Genel Müdürlüğü BEL-429 helikopteri; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen Hürkuş Temel Eğitim Uçağı, Gökbey Genel Maksat Helikopteri, Anka-S ve Aksungur S/İHA, Atak Taarruz, Taktik Keşif Helikopteri; BAYKAR tarafından üretilen Bayraktar TB-2 S/İHA, Akıncı TİHA ve KIZILELMA İnsansız Savaş Uçağı festival kapsamında Ankara semalarında uçuş gösterileri yapacak. 

Etimesgut Askeri Havaalanında gerçekleştirilecek TEKNOFEST Ankara’da paraşüt gösterileri de yapılacak. Etkinlikte hava ve kara araçları sergisi gezilebilecek. 

Festivaldeki etkinlikler hakkında daha fazla bilgiyi https://www.teknofest.org/tr/events/activities/ adresinden öğrenmek mümkün. 

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt yaptırmak için https://t3kys.com/tr/teknofest/visitor/apply/ankara/

Yedi yaş altındaki çocukların etkinliğe katılmak için kayıt yaptırmasına gerek yok. 

TEKNOFEST coşkusu, Ankara’nın ardından İzmir’e taşınacak ve 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. 

Önceki “IDEF-23” Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İzlenimlerimiz

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.