10 Haziran 2023, Etkinlik Sonuç Raporu

10 Haziran 2023, Etkinlik Sonuç Raporu

“Teknolojik ve Hukuki Boyutlari ile Savunma ve Uzay” temalı Sempozyum çalışmamız, 2022 Kasım ayında çalışmalarına başladığımız bir etkinlik olup, Şubat 2023 döneminde icra edilmesi planlanmış ve duyurulmuşsa da 6 Şubat 2023 günü ülkemizin Güney Doğu ve Doğu illerinde meydana gelen deprem felaketinin ardından 10 Haziran 2023 tarihine ertelenmiş ve bu tarihte icra edilmiştir.

Etkinlik öncesi gerek konuşmacılarımızla birebir gerekse Savunma Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneği (DASA) ve Ankara Barosu ve Ankara Barosu Hava ve Uzay Hukuku Kurulu ile uzun koordinasyonlar gerçekleştirilmiş, etkinliğin Savunma Havacılık ve Uzay sektörleri ile Hukuk camiamızı da en etkili bir şekilde bilgilendirmesi için yoğun çaba sarfedilmiştir.

Organizasyonda yakın işbirliği sergileyen ve salon tahsisi başta olmak üzere içten katkı sunan Ankara Barosu Havacılık ve Uzay Hukuku Kurulu Başkanı Sn. Av. Anıl AKYOL, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı ve Ankara Barosu Hava ve Uzay Hukuku Kurulu Divan Üyesi Doç. Dr. Kazım Sedat SİRMEN ile Genç DASA ekibine ve ABEM Konferans Salonu yetkililerine teşekkür ederiz.

Önceki Batı İle Doğu’nun nükleer atışmasındaki sessiz aktör!

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.