TEKNOFEST ile Milli Teknoloji Hamlesi ’21

TEKNOFEST ile Milli Teknoloji Hamlesi ’21

T

Bir Teknofest etkinliği daha geldi ve geçti. Dördüncü yılında Teknofest’in giderek daha faydalı ve kapamlı hale geldiğini yerinde bizzat gördük.

Teknofest etkinliğinde derneğimizi tanıtmak, Teknofest’te yer alan şirketleri tanımak ve Genç DASA grubumuzun mensubu üniversitelilerimizin proje ve etkinliklerini görmek maksadıyla Teknofest İstanbul ziyareti gerçekleştirdik. Etkinlik sırasında Gençlerimizin projelerindeki heyecanıyla birlikte gerek Silahlı Kuvvetlerimizin, gerekse Savunma Sanayii şirketlerinin sergiledikleri ürünler ve bu ürün ve tanıtımlara halkımızın teveccühü ve özellikle de Hürkuş ve Akıncı SİHA tarafından yapılan uçuş gösterilerinden son derece etkilendiğimizi memnuniyetle ifade etmek isteriz. 

Emeği geçen herkese Savunma Havacılık ve Uzay Enstitüsü Derneği (DASA) olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

TEKNOFEST’e ilginin yüksek olması ve dost ve kardeş ülkelerden gelen talepler doğrultusunda gelecek yıl için benzer bir etkinliğin özellikle Azerbaycan’dan başlanarak farklı ülkelerde de icrası öngörülüyor.

Teknofest düzenlenmesi yolundaki talepler dikkate alınarak etkinliğe ev sahipliği yapması beklenen diğer muhtemel ülkeler ise Pakistan, Endonezya ve Ukrayna.

 

Kaynak: Ahmet ALEMDAR, Sabah Gazetesi, 25 Eylül 2021, Cumartesi yazısı, TEKNOFEST ile Milli Teknoloji Hamlesi Sınırları Aşıyor

Önceki Savunma Sanayii Başkanı Sn. Demir

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.