BASKILAR KARARLILIĞIMIZI ETKİLEMEZ

BASKILAR KARARLILIĞIMIZI ETKİLEMEZ

Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen toplantıda savunma sanayisindeki gelişmeler ele alındı.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerinin eklenmesine yönelik; elektronik harp, yazılım, muhabere, silah ve mühimmat ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

SINIR DIŞI OPERASYONLARDA TÜRK SAVUNMA SANAYİNİN BAŞARISI VURGULANDI

SSİK basın açıklamasında TSK’nın son dönemde Türkiye sınırları içinde ve dışında büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayisi tarafından tasarlandığı, geliştirildiği ve üretildiği gündeme getirildi; yerli ve milli savunma sanayinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulandı.

Yerli ve milli ürünlerin performansı düşünüldüğünde; bazı ülkelerin Türk savunma sanayisini kısıtlama veya engelleme girişimlerinin, Türkiye’nin kendi çıkarları konusunda bağımsız hareket etme yönündeki azim ve kararlılığını etkilemeyeceği bir kez daha ifade edildi.

Son olarak tam bağımsız Türk savunma sanayisinin kararlı bir şekilde yoluna devam edeceğinin altı çizildi.

Önceki Güçlü Türkiye Güçlü Savunma Sanayii İle Mümkün

Eskişehir Yolu Söğütözü mah. 2177 Sok. 10/B Blok Via Twins Kat:20 No:135-136 Çankaya /Ankara

DASA © 2020. Tüm hakları mahfuzdur.