MilSOFT, SSTEK'E SATILDI

MilSOFT, SSTEK'E SATILDI

[16.09.2019]

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetlerine teknolojik sızma operasyonlarında kullandığı belirlenen yazılım firması MilSOFT Yazılım ve Teknolojileri A.Ş.'nin, SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş.'ye satıldığını açıkladı.

MILSOFT BİNA ÖNDEN

SSTEK A.Ş. Savunma Sanayii Başkanlığı iştiraki.

TMSF'den yapılan açıklamada,

"2016 yılı Kasım ayından bu yana FETÖ aidiyeti ve iltisakı münasebetiyle TMSF kayyımlığında yönetilen MilSOFT firması, bilgi gizliliği ve teknoloji açısından en üst düzeyde güvenli hale getirilirken, ticari ve AR-GE alanında da üretimini sürdürdü. Yerli ve milli savunma sanayimiz açısından son derece stratejik öneme sahip olan şirketin TMSF kayyımlığı altındaki % 50 hissesi, uzun süredir yürütülen çalışmalar sonucunda Savunma Sanayi Başkanlığı iştiraki olan SSTEK Savunma Sanayii Teknolojileri A.Ş.’ye satıldı." denildi.

MILSOFT BİNA

MilSOFT, Komuta, Kontrol, Muhabere, Bilgisayar ve İstihbarat (C4I) Teknolojileri , ISR ve Görüntü Kıymetlendirme Sistemleri, Elektronik Harp, Gömülü Yazılımlar, Bilgi Teknolojileri, Siber Güvenlik, Eğitim ve Simülasyon alanlarında özgün çözümler üretiyor.

MILSOFT REFERANSLAR